Projekt 10 zdjęć

dodano 13 maja 2012 kategoria Informacje

Nadszedł w końcu dzień rozpoczęcia nowego projektu. Poprzedni – projekt 365 zakończyłem na początku stycznia i wtedy zapowiedziałem, że to jeszcze nie koniec moich publikacji fotograficznych. Kilkumiesięczna przerwa spowodowana była dwoma czynnikami: napisanie pracy inżynierskiej oraz odpowiednie przygotowanie się do nowego wyzwania. Chyba jestem gotowy. Czym więc będzie 10 zdjęć?

Kiedy przez cały rok fotografowałem każdego dnia, wiele razy zdarzało się, że publikacja tylko jednego zdjęcia uniemożliwia mi pokazanie pewnej sytuacji, miejsca, wydarzenia czy tematu w takim zakresie jakbym chciał. Stąd podczas jednego ze spacerów zrodził się pomysł żeby fotografować tematycznie i zbierać do takiego zestawu zdjęcia przez dłuższy czas. Zastanawiałem się jaka ilość fotografii jest optymalna, wykonalna dla każdego tematu, a jednocześnie wymagająca dokonania selekcji i zaprezentowanie najlepszych zdjęć. Doszedłem do wniosku, że dziesięć.

Na stronie będę więc zamieszczał zestawy dziesięciu zdjęć dotyczących jednego tematu, miejsca, wydarzenia. Mam wiele pomysłów, niektóre będą wymagały większego wysiłku, otrzymania pozwolenia (z jednym się już nie udało), przełamania siebie czy po prostu ruszenia tyłka gdzieś dalej. Jakiś czas temu bardzo spodobała mi się fotografia uliczna, więc raz w miesiącu będę publikował 10 zdjęć ulicznych (przede wszystkim ze Szczecina). Częstotliwości dodawania fotografii z innych tematów nie jestem w stanie określić, bo zależy to od wielu czynników. Chciałbym, aby pojawiało się tutaj coś przynajmniej raz na 2 tygodnie. Jak będzie? Zobaczymy.

Na początku kwietnia czytałem wywiad z Robertem “Litzą” Friedrichem z Luxtorpedy i spodobało mi się to co tam powiedział: “Trzeba ruszyć dupę! Tylko wtedy życie i świat stają ciekawe”. I niech to będzie komentarzem do tej pierwszej fotografii.

Projekt 10 zdjęć

Berlin, Luty 2012